👈 فروشگاه فایل 👉

خار پوستان

ارتباط با ما

... دانلود ...

خار پوستان

ساختمان داخلیخارپوستان از بی مهرگانی هستند که ساختمان بدنشان بیش از سایر جانوران بی مهره تکامل یافته و همه آنها در دریا زندگی می‌کنند بدن خارپوستان بوسیله اسکلتی که از قطعات کلسیت متبلور ساخته شده پوشیده می‌شوند اسکلت داخلی بوده و مرکب از استخوانچه‌هایی از جنس کربنات کلسیم می‌باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

16

حجم

0/486 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

doc

توضیحات کامل

خار پوستان

ساختمان داخلی:

خارپوستان از بی مهرگانی هستند که ساختمان بدنشان بیش از سایر جانوران بی مهره تکامل یافته و همه آنها در دریا زندگی می‌کنند. بدن خارپوستان بوسیله اسکلتی که از قطعات کلسیت متبلور ساخته شده پوشیده می‌شوند. اسکلت داخلی بوده و مرکب از استخوانچه‌هایی از جنس کربنات کلسیم می‌باشد.

 اسکلت این جانوران حامل ترشح داخلی بوده و مانند اسکلت مهره داران اندازه قطعات سخت در طول زندگی افزایش می‌یابد

خارپوستان اساسا سه سلوم وجود دارد. سلوم احشایی ، سلوم خونی و سلوم گردش آب. اساس ساختمانی این حفرات عمومی در تمام اعضای شاخه خارپوستان تقریبا یکسان است. حفره عمومی اصلی ، سلوم حول احشایی است که گاهی اوقات توسط توده‌های بافتی پوشیده می‌شود نظیر کرینوئیدها و گاهی نیز نظیر افیوروئیدها توسط کیسه‌ها اشغال شده است. فضای حول احشایی در بازوها نیز امتداد یافته و توسط صفاق دربرگیرنده اندامها کم و بیش تقسیم شده است. باقیمانده سلوم احشایی ، متشکل از فضاهای کوچکی است که در ارتباط با سیستم عصبی ، خون و غدد تناسلی می‌باشند.

-خارپوستان جانورانی با تقارن پنج وجهی می‌باشند.

-آبزی بوده و همگی در آب دریا آزادانه شنا می‌کنند.

خارپوستان فاقد سر می‌باشند .

حفره عمومی در مرحله جنینی ، سه قسمتی بوده و این سه حفره در مرحله بلوغ در اثر نمو خود به سیستم گردش آب ، فضای سلومیک عمومی و axocoel تبدیل می‌شوند.

خارپوستان دارای یک سیستم گردش آب پیچیده می‌باشند که متشکل از یک سری مجاری سلولی و زواید سطحی است که مجموعا تشکیل پاهای لوله‌ای را می‌دهند.

هیچ‌گونه اندام دفعی در این جانوران مشاهده نمی‌شود.

جنسها از یکدیگر جدا بوده و لقاح خارجی می‌باشد.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت قرارداد تحت ليسانس چیست پاورپوینت ویژگی های اقلیم، معماری و زندگی مناطق سرد(کوهستانی) ایران پاورپوینت چشم انداز و الگوی عمومی توسعه و عمران كلانشهر مشهد پاورپوینت شاهکار معماری مدرن ” میلائو ” مبانی و پیشینه نظری دست برتری