👈 فروشگاه فایل 👉

گیاهان دارویی

ارتباط با ما

... دانلود ...

گیاهان دارویی

دانلود تحقیق گیاهان دارویی

مشخصات فایل

تعداد صفحات

20

حجم

0/165 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

گیاهان دارویی

1) مقدمه

قدمت شناخت خواص دارویی گیاهان شاید بیرون از حافظه تاریخ با شد و این گیاهان درطو ل تاریخ همیشه با انسان قرابت خاصی داشته و آثار دارویی و موارد استفاده آن بر هیچكس پوشیده نیست و یكی از دلایل مهم این قدمت حضو رباورهای ریشه دار مردم سرزمین های مختلف در خصوص استفاده از گیاهان دارویی است اگر چه علاقه، همدمی و توجه به این گیاهان مفید در سالهای گذشته ناچیز بوده ولی خوشبختانه اخیراً مورد عنایت و توجه بیشتری قرار گرفته است. در هر حال چنین به نظر می رسد كه در جامعه ما هنوز د رك جامعی از مفهوم گیاهان دارویی و شیوه صحیح تهیه و مصرف آنها وجود ندارد. و علاقه مندان به گیاهان دارویی معتقدند همانطور كه گیاهان در باغ نباتات خوب رشد می كنند، باید سعی شود زمینه علاقه مندی به این گیاهان در قلبهای انسانها نیز فراهم و افزون گردد.

گیاهان دارویی یكی از منابع غنی كشور بوده كه امكان صادرات آن نیز وجود دارد زیرا وقتی به ارقام واردات كشورهای اروپایی مثل آلمان غربی و فرانسه توجه می شود معلوم می گردد كه گیاهان دارویی بازار بزرگی در جهان داشته و كشور ما می تواند به یكی از صادر كنندگان این گیاهان دارویی تبدیل شود.

ایران از لحاظ آب و هوا و موقعیت جغرافیایی و زمینه ....

فهرست مطالب

1) مقدمه

2) اطلاعات عمومی مربوط به كشت گیاهان دارویی

3) كاربرد گیاهان دارویی

4) اهمیت گیاهان دارویی

5) دلایل رویكرد به گیاهان دارویی

6) كاشت و پرورش گیاهان داروئی

7) نیازهای طبیعی گیاهان داروئی

8) محاسن گیاهان پرورش داده شده

9) طرز تكثیر گیاهان داروئی

10) زمان كشت

11) حشرات و بیماریهای گیاهی

12) تأثیر متقابل گیاهان

13) مسیر تشكیل مواد مؤثره گیاهان دارویی

14) طبقه بندی گیاهان دارویی

15) نتیجه گیری

فهرست منابع

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل دیوار قرمز ، ریکاردو بوفیل پاورپوینت مفهوم ذهن گرایی چیست پاورپوینت کارگزار بورس کیست پاورپوینت معماری روم شرقی یا بیزانس پاورپوینت مدیریت بهره وری فرد و سازمان(فصل سیزدهم کتاب مبانی مدیریت رفتار سازمانی دکتر رضائیان)