👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت معاهده ی منع گسترش سلاح های هسته ای

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت معاهده ی منع گسترش سلاح های هسته ای

پاورپوینت معاهده ی منع گسترش سلاح های هسته ای شامل 46 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم اجتماعی کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

46

حجم

0/406 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت معاهده ی منع گسترش سلاح های هسته ای

پاورپوینت معاهده ی منع گسترش سلاح های هسته ای شامل 46 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی، علوم سیاسی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

موافقت نامه‌ای است که در سال 1968م توسط کشورهای بریتانیا، آمریکا، شوروی و 60 کشور دیگر به منظور محدودسازی سلاح‌های هسته‌ای منعقد گردید نحوه تصویب این معاهده بر اساس قطعنامه 2373 مجمع عمومی سازمان ملل در سال 1970م است. معاهده‌ی NPT از 1970م تا 1955م به مدت 25 سال اجرایی شد و از 1995م به مدت نامحدود تمدید شد.

زمینه‌های شکل‌گیری معاهده NPT 

مسئله‌ی عدم گسترش سلاح‌های هسته‌ای 1956 – 1955م در سازمان ملل مطرح شد. در دهه‌ی 1950م که شوروی و ایالات متحده آمریکا تعهد کردند که در زمینه‌ی استفاده‌ی صلح‌آمیز از انرژی اتمی به بسیاری کشورها کمک فنی بنمایند. این فکر هم قوت گرفت که ترتیبی اتخاذ شود تا استفاده‌ی صلح‌امیز از انرژی اتمی منجر به استفاده تسلیحاتی از آن نشود. بنابراین امریکا و شوروی هر کدام طرحی در سال 1956 – 1955م که مربوط به همین مسئله بود، پیشنهاد دادند. ابتدا شوروی ممنوعیت تشکیلات اتمی در جمهوری فدرال آلمان را خواستار شد و یک سال بعد امریکا منع گسترش سلاح‌های اتمی به دیگر کشورها را پیشنهاد داد. با اصلاحاتی که دو طرف در طرحهای خود انجام دادند و برخی کشورهای دیگر هم اصلاحاتی در مواد طرح خواستار شدند؛ در نتیجه در سال 1968م معاهده‌ی منع گسترش سلاحهای هسته‌ای به امضای امریکا، شوروی و 60 کشور دیگر رسید.

از دیگر زمینه‌های شکل‌گیری معاهده‌ی NPT می‌توان به تلاش کشور ایرلند اشاره کرد؛ ایرلند در مجمع عمومی[سازمان ملل] سالهای 1958 و 1959م سعی کرد قطعنامه‌ای در مسئله‌ی عدم گسترش(سلاح‌های هسته‌ای) تصویب گردد؛ بنابراین ایرلند اولین کشوری بود که معاهده‌ی NPT را امضاء کرد.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

زمینه‌های شکل‌گیری معاهده NPT

مواد معاهده NPT

اهداف معاهده‌ی NPT

معاهده‌ی NPT و ایران

علل تحول در معاهده‌ی NPT

نتیجه

پایان

عنوان : معاهده‌‌ی منع گسترش سلاح های هسته ای

فرمت : پاورپوینت

حجم : 408 کیلوبایت

تعداد صفحات : 46

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل ورزشگاه آشیانه پرنده پکن پاورپوینت تأمین سرمایه پاورپوینت نانو تکنولوژی و کاربرد آن در عمران پاورپوینت تفاوت دادگاه های کیفری حقوقی جزایی درچیست؟ پاورپوینت استفاده از خرده شیشه در بتن