👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت دیدگاه شناختی دونالد مایکنبام

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت دیدگاه شناختی دونالد مایکنبام

پاورپوینت دیدگاه شناختی دونالد مایکنبام شامل 50 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان روانشناسی کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

50

حجم

0/583 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت دیدگاه شناختی دونالد مایکنبام

پاورپوینت دیدگاه شناختی دونالد مایکنبام شامل 50 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

پایه های نظری دیدگاه شناختی

ریشه های رویکرد شناختی را باید در افکار فلاسفه ای چون اپیکتتوس٬ ویلیام شکسپیر و روانشناسانی چون آلفرد آدلر٬ هورنای٬ سالیوان٬ فرانکل جستجو کرد. اپیکتتوس می گوید: علت آشفتگی انسان ها حوادث و رویدادهای محیطی نمی باشد٬بلکه نوع تفکری است که آنها نسبت به حوادث دارند. یا شکسپیر می گوید: هیچ چیز خوب و بدی وجود ندارد٬ نوع تفکری که انسان ها اختیار میکنند٬خوب یا بد را می سازد. چنین اندیشه هایی در نوشته فلاسفه موجب گردید٬ بسیاری از روانشناسان اقدامات اولیه را جهت شکل گیری مدل شناختی بردارند .

دونالد مایکنبام و پایه های نظری دیدگاه او

دونالد مایکنبام (۱۹۴۰) Donald Meichenbaum در نیورک سیتی به دنیا آمد، او در سیتی کالج نیورک تحصیل کرد و PHD خود را در روانشناسی بالینی از دانشگاه ایلی نویز دریافت نمود. او جایزه یک عمر پیشرفت را از بخش بالینی انجمن روانشناسی آمریکا برای تحقیق در مورد پیشگیری از خودکشی دریافت کرده است. در اواخر سالهای ۱۹۶۰ و اوایل سالهای ۱۹۷۰شاهد شروع نارضایتی های جدی از دیدگاه رفتارگرایی بودیم. یکی از کسانی که تصور می شود رفتارگرایی را مورد حمله قرار داد ریچارد لازاروس بوده است.

لازاروس معتقد بود٬ تبیین قسمت اعظم درمانهای رفتاری صرفاً بر حسب اصطلاح های نظریه یادگیری غیر ممکن است. او پیشنهاد کرد که باید رفتار درمانی را با طیف وسیع بپذیریم. یعنی رفتار درمانی که درآن، فنونی که کارآیی آنها از لحاظ تجربی به اثبات رسیده است،باید مورد استفاده قرار گیرد، صرف نظر از آن که اساس نظری آنها چه باشد. این نارضایتی از دیدگاه صرفاً رفتاری در عمل با سرعت فزاینده مورد پذیرش متخصصان بالینی قرار گرفت و دو نتیجه مهم در بر داشت: ۱- کوشش هایی در جهت افزودن عناصر شناختی به فنون موجود، ۲-گشودن راهی برای ارائه و کاربرد منظم رویکردهای شناختی .

یکی از کسانی که از دیدگاه لازاروس سود جست و شیوه آموزش خود –آموزی را بر اساس دیدگاه شناختی –رفتاری ابداع نمود، مایکل بام بوده است. او در تایید نظر لازاروس، معتقد است، فشار روانی را باید از دید شناختی مورد بررسی قرار داد. یعنی فشار روانی مستلزم ارزیابی شناختی است و افراد تحت این فشار اغلب دارای افکار تحریف شده و آکنده از سرخوردگی می باشند .

 و ...

فهرست مطالب

پایه های نظری دیدگاه شناختی

دونالد مایکنبام و پایه های نظری دیدگاه او

مراحل شیوه خود-آموزی

مرحله اول: مرحله درک و فهم

مرحله دوم: مرحله اکتساب مهارت ها و تمرین

مرحله سوم: کاربرد و پیگیری مهارت های اکتساب شده

پایان

عنوان : دیدگاه شناختی دونالد مایکنبام

فرمت : پاورپوینت

حجم : 584 کیلوبایت

تعداد صفحات : 50 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

مبانی نظری تیپ شخصیتی A پاورپوینت مبلمان شهری ، محوطه سازی و تنظیم شرایط محیطی در شهرسازی و معماری شهری پاورپوینت تاریخ ادبیات ایران 1 پرسشنامه شجاعت بررسی وضعیت مدیریت نگهداری تجهیزات پزشكی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكی ایران-1382